“Real Madrid”, gati oferta për Pogba

TIRANË, 2 Gusht /ATSH/ – Reali i Madridit po përgatitet të bëjë sulmin final gjatë këtyre ditëve për të marrë shërbimet e mesfushorit francez të Manchester United, Paul Pogba.

Madrilenët shpresojnë se mund të mbyllin gjithçka deri në datën 8 gusht kur përfundon edhe merkato në Angli.

Nëse nuk arrin dot te Pogba, të cilin Manchester United po e shtrëngon fort me të gjitha mënyrat, atëherë Reali i Madridit do të hidhet në sulm për talentin e Ajaxit, Donny Van de Beek.

Sipas Marcas, Los Blancos janë gati të shpenzojnë deri në 60 milionë euro për mesfushorin holandez, i cili nëse do të largohej nga harkëtarët do të bëhej shitja e tretë më e shtrenjtë e Ajaxit pas De Jong dhe De Ligt.

/gj.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.