Parashikimi i motit, e enjte, 1 gusht 2019

TIRANË, 1 gusht /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se dita e parë e muajit gusht parashikohet me mot të kthjellët e me zhvillim vranësirash në mesditë në zonat malore.

Reshje shiu të izoluara në mesditë në zonat malore.

Mjegullinë lokale në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë Veri-Veriperëndim 1-10 m/sek. Përgjatë vijës bregdetare jugore deri në 15 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 21/34 Diell
Kukës 19/33 Diell shi
Lezhë 21/34 Diell
Dibër 17/32 Diell shi
Durrës 22/32 Diell
Tiranë 23/34 Diell re
Elbasan 22/34 Diell
Berat 19/35 Diell
Vlorë 22/33 Diell
Korçë 17/29 Diell
Gjirokastër 17/35 Diell
Sarandë 21/32 Diell re

 

 /e.malaj/ 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.