AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/08/2019

UASHINGTON – Përfaqësuesi i Tregtisë, Robert Lighthizer pret ministrin japonez të Ekonomisë, Toshimitsu Motegi për negociata tregtare dypalëshe.

VARSHAVË – 75-vjetori i fillimit të kryengritjes së Varshavës.

NUR SULTAN (KAZAKISTAN) – Zhvillohen bisedimet për paqe mbi Sirinë me delegacionet ruse, iraniane dhe turke.

LONDËR – Publikohen vendimet mbi politikat monetare të Bankës së Anglisë.

SINSINATI – Donald Trump zhvillon një takim për fushatën presidenciale.

HAGË – Hyn në fuqi ndalimi i brukas në shkolla, spitale, godina dhe transportet publike.

BREKON – Zhvillohen zgjedhje të parakohshme për një post në Parlamentin britanik, një test për partinë e Boris Johnson. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.