AXHENDA NDËRKOMBËTARE 30/07/2019

SHANGHAI – Bisedime SHBA-Kinë në lidhje me marrëdhëniet e tyre tregtare.

KUALA LUMPUR – Kurorëzohet mbreti i ri Abdullah Shah.

TAJLANDË – Vizitë e Mike Pompeo në Tajlandë, Australi dhe Mikronezi.

SHENZHEN – “Huawei” prezanton rezultatet e të ardhurave për gjashtëmujorin e parë.

SEUL – “Samsung” prezanton rezultatet e të ardhurave për tremujorin e dytë.

TURKU – Prezantohet në Finlandë “Costa Smeralda”, trageti i dytë në botë që përdor gaz natyror.

UASHINGTON – Mbledhje e Komitetit Politik Monetar të FED.

SAN FRANCISKO – “Apple” prezanton rezultatet e të ardhurave për tremujorin e tretë.

SAO PAULO – Vizitë në Brazil e sekretarit amerikan të Tregtisë, Wilbur Ross. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.