GREQI – Një tërmet i fuqishëm trondit Athinën

ATHINË, 19 korrik /ATSH-ANA-ANSA/ – Një tërmet i fortë, me magnitudë 5,3 ballë të shkallës Rihter, tronditi sot Athinën.

Shumë prej banorëve kanë braktisur shtëpitë e tyre dhe kanë dalë në rrugë.

Epiqendra e tij ka qenë 23 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit, pranë malit Parnitha, dhe 12 kilometra në thellësi.

Ai arriti të shkaktonte kaos te banorët.

U raportuan gjithashtu edhe ndërprerje të energjisë elektrike si dhe linjës së telefonisë.

Nuk ka njoftime për viktima./ /os/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.