Ballina Etiketimet Athine

Etiketim: athine

BRUKSEL – NATO: Ankaraja dhe Athina të ndërpresin provokimet e ndërsjella

BRUKSEL, 22 tetor /ATSH-AFP/ - NATO dënoi sot përshkallëzimin e tensioneve midis Turqisë dhe Greqisë në Mesdheun Lindor dhe u bëri thirrje dy vendeve...

COVID-19 – Greqia shpall shtetrrethimin në Athinë dhe Selanik

ATHINË, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot vendosjen e një shtetrrethimi në kryeqytetin Athinë, në qytetin e dytë më të...

ATHINË – Greqia: Jo bisedime me Turqinë pa tërheqjen e “Oruç...

ATHINË, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Greqia nuk do të fillojë asnjë bisedim me Turqinë në lidhje me tensionet në Mesdheun Lindor për aq kohë...

Një specialist pozitiv me COVID-19/ Mbyllet ambasada e Shqipërisë në Athinë

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Athinë ka mbyllur ambientet e saj pasi një prej specialistëve ka rezultuar i infektuar me COVID-19. Me...

GREQI – Dhjetëra të mitur refugjatë nisen drejt Gjermanisë

ATHINË, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Një grup prej 118 të miturish refugjatë, që vuajnë nga një sërë sëmundjesh dhe anëtarët e familjeve të tyre...

Tërheqja e pasaportave/ Ambasada shqiptare në Athinë njoftim për emigrantët

TIRANË, 22 gusht/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot qytetarët shqiptarë se, kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për të...

FOKUS – Turqia ndërpret kërkimet për hidrokarbure, të kritikuara nga Greqia

STAMBOLL, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Turqia njoftoi sot se do të ndërpriste projektin për eksplorimin e hidrokarbureve në një zonë të diskutuar të Mesdheut...

Cakaj liron nga detyra stafin e ambasadës në Athinë/ MEPJ për...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka marrë masa për lirimin nga detyra të stafit të...

ATHINË – Bashkia ua kthen këmbësorëve qendrën e kryeqytetit, ndalon trafikun

ATHINË, 25 maj /ATSH-ANA/ - Një ndalim trafiku tremujor do të aplikohet përgjithmonë në qendër të Athinës gjatë verës, duke përfituar nga dy mundësi:...

GREQI – Rinisin udhëtimet për në ishuj

ATHINË, 23 maj /ATSH-DPA/ - Athina po hap gradualisht industrinë e turizmit dhe rrjetin e transportit. Nga e hëna, vizitorët që nuk kanë nevojë për karantinë mund...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA