Ballina Etiketimet Athine

Etiketim: athine

ATHINË – Trafik i paralizuar në kryeqytetin grek nga stuhia e...

ATHINË, 16 shkurt /ATSH-ANA/ - Reshjet e mëdha të dëborës në Atikë kanë nxjerrë pothujase jashtë loje sot funksionimin e transportit publik në Athinë,...

METEO – Greqia ngrin në minus 19,9 gradë Celsius

ATHINË, 15 shkurt /ATSH-ANA/ - Ndërsa fronti i ftohtë i stuhisë "Medea" që mbuloi Greqinë është në progres të plotë dhe po shkon sot...

Risi në lehtësimin e procedurave konsullore pranë Zyrës Konsullore Athinë

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Takimi për rinovimin e dokumenteve biometrikë pranë Zyrës Konsullore Athinë, caktohet nga aplikanti duke e përzgjedhur vetë datën më të...

BRUKSEL – NATO: Ankaraja dhe Athina të ndërpresin provokimet e ndërsjella

BRUKSEL, 22 tetor /ATSH-AFP/ - NATO dënoi sot përshkallëzimin e tensioneve midis Turqisë dhe Greqisë në Mesdheun Lindor dhe u bëri thirrje dy vendeve...

COVID-19 – Greqia shpall shtetrrethimin në Athinë dhe Selanik

ATHINË, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot vendosjen e një shtetrrethimi në kryeqytetin Athinë, në qytetin e dytë më të...

ATHINË – Greqia: Jo bisedime me Turqinë pa tërheqjen e “Oruç...

ATHINË, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Greqia nuk do të fillojë asnjë bisedim me Turqinë në lidhje me tensionet në Mesdheun Lindor për aq kohë...

Një specialist pozitiv me COVID-19/ Mbyllet ambasada e Shqipërisë në Athinë

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Ambasada e Shqipërisë në Athinë ka mbyllur ambientet e saj pasi një prej specialistëve ka rezultuar i infektuar me COVID-19. Me...

GREQI – Dhjetëra të mitur refugjatë nisen drejt Gjermanisë

ATHINË, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Një grup prej 118 të miturish refugjatë, që vuajnë nga një sërë sëmundjesh dhe anëtarët e familjeve të tyre...

Tërheqja e pasaportave/ Ambasada shqiptare në Athinë njoftim për emigrantët

TIRANË, 22 gusht/ATSH/ Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njoftoi sot qytetarët shqiptarë se, kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për të...

FOKUS – Turqia ndërpret kërkimet për hidrokarbure, të kritikuara nga Greqia

STAMBOLL, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Turqia njoftoi sot se do të ndërpriste projektin për eksplorimin e hidrokarbureve në një zonë të diskutuar të Mesdheut...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA