FUTBOLL – Bennacer më pranë Milanit

MILANO, 15 korrik /ATSH-ANSA/ – Ismael Bennacer është gjithnjë më afër “Milanit”.

Lojtari algjerian, që do të luajë të premten në finalen e Kupës së Afrikës, me shumë mundësi do të veshë fanellën “kuq e zi”.

Për atë është gati një kontratë pesë vjeçare prej 1,5 milionë eurosh në sezon.

Për sa i përket vizitave mjekësore të lojtarit duhet të pritet fundi i Kupës së Afrikës dhe pushimet pas angazhimeve me kombëtaren. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.