AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/07/2019

HELSINKI – Mbledhje informale e ministrave të Mjedisit.

VJENË – Raport mujor i OPEC-ut.

LONDËR – Prezantohen punimet restauruese me rastin e 160 vjetorit të horë “Big Ben”.

BERLIN – Kancelarja Angela Merkel pret homologun e saj danez.

UASHINGTON – Dëgjesë para komisionit bankar të Senatit për shefin e rezervës federale, Jerome Powell.

BOGOTA – Delegacioni i Këshillit të Sigurimit të OKB-së viziton Kolumbinë për të shprehur mbështetjen e tij për procesin e paqes. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.