Parashikimi i motit, e enjte, 9 maj 2019

TIRANË, 9 maj /ATSH/ – Moti ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri në orët e pasdites. Prej orëve të mbrëmjes parashikohet shtim vranësirash në të gjithë territorin, deri në të dendura.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në orët e vona të mbrëmjes do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët deri edhe mesatar, në formë shtrëngatash në Veriperëndim.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim – Juglindje 1-10 m/sek. Prej orëve të pasdites era fiton intensitet deri në 20 m/s përgjatë vijës bregdetare erë intensive dhe me rrahje. Valëzimi i forcës 2-4 ballë.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/21 Diell re/shi
Kukës 7/19 Diell re
Lezhë 10/21 Diell re
Dibër 6/17 Diell re
Durrës 11/23 Diell re
Tiranë 10/24 Diell re
Elbasan 9/24 Diell re
Berat 9/24 Diell re
Vlorë 11/23 Diell re
Korçë 6/19 Diell re
Gjirokastër 6/23 Diell re
Sarandë 11/22 Diell re

 

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.