AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09.5.2019

SIBIU (Rumani) – Samit informal i krerëve të shteteve dhe qeverive të BE-së.

MOSKË (Rusi) – Paradë ushtarake në Sheshin e Kuq për të festuar 74-vjetorin e Fitores ndaj Gjermanisë naziste në 1945.

PODGORICË (Mal i Zi) – Vendimi në procesin gjyqësor për orkestrimin e grushtit të shtetit në Mal të Zi.

GJENEVË (Zvicër) – Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut po monitoron situatën në Korenë e Veriut.

UASHINGTON (SHBA) – Rinis dialogu SHBA-Kinë për tregtinë./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.