Kryemadhi: Lufta kundër varfërisë, prioritet

TIRANË, 24 prill /ATSH/ – Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me kryetarët e LSI-së në rrethe.

Gjatë takimit, Kryemadhi është shprehur se LSI është e angazhuar në aksionin opozitar që të jetë sa më pranë qytetarëve.

Kryetarja e LSI e ka cilësuar betejën kundër varfërisë si prioritetin kryesor të partisë që ajo drejton.

“Opozita është e bashkuar kundër keqqeverisjes, varfërisë dhe largimit të të rinjve nga vendi. Lufta kundër varfërisë prioriteti kryesor. Të gjithë në terren në komunikim të drejtpërdrejtë me qytetarët”, – tha Kryemadhi.

Gjatë ditës së djeshme LSI firmosi me PD një marrëveshje me 10 pika për krijimin e koalicionit opozitar me aleatët e saj, ku edhe u diskutua edhe për aksionin opozitar.

/gj.mima/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.