AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18.4.2019

NJU DELHI (Indi) – Vazhdojnë zgjedhjet legjislative.

PEKIN – Agjencia hapësinore kineze paraqet projektet për eksplorimin hënor.

PEKIN – Festivali ndërkombëtar i filmit.

SHANGAI – Salloni i makinave.

SANTA KRUZ (Portugali) – Vdesin 30 turistë gjermanë pas një aksidenti automobilistik.

MOSKË – I dërguari amerikan për Korenë e Veriut në Moskë për takimin Kim-Putin.

PARIS – Festivali i Kanës.

ROMË – Papa Françesku celebron meshën e së Enjtes dhe u lan këmbët 12 të burgosurve.

UASHINGTON – Trump pret ushtarët e plagosur në Afganistan dhe Irak./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.