Parashikimi i motit, e mërkurë, 3 prill 2019

TIRANË, 3 prill /ATSH/ – Moti ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit. Përgjatë relieveve malore reshjet do të jenë me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim me shpejtësi 1-12 m/sek.

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/18 Re shi
Kukës 5/14 Re shi
Lezhë 8/19 Re shi
Dibër 6/12 Re shi
Durrës 11/19 Re shi
Tiranë 11/19 Re shi
Elbasan 10/17 Re shi
Berat 6/19 Re shi
Vlorë 9/20 Re pika shiu
Korçë 6/16 Re pika shiu
Gjirokastër 6/18 Re pika shiu
Sarandë 12/21 Re pika shiu

 

 /e.malaj/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.