AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03.4.2019

KUALA LUMPUR – Proces gjyqësor kundër ish-kryeministrit Najib Razak për skandalin e ashtuquajtur 1MDB.

MANILA – Vazhdojnë manovrat e përbashkëta ushtarake amerikano-filipinase.

BRUKSEL – Debat në PE për Brexit.

NEUDIETENDORF (Gjermani) – Konferencë shtypi e Merkelit me liderët e landeve të veriut të vendit.

BRUKSEL – Konferencë e Pierre Moscovici për përgatitjet e BE për Brexit.

MOSKË – Ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmaier dhe presidenti Vladimir Putin inaugurojnë një uzinë të Mercedes.

LONDËR – Seancë pyetjesh në parlament me May.

SEVILJE – Barack Obama fjalim në samitin e Turizmit.

MOSKË – Vizita e parë e presidentit kazak, Kassym-Jomart Tokajev.

UASHINGTON – Pompeo pret homologët e tij të NATO-s për 70-vjetorin e aleancës./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.