ITALI – Conte takohet me Gurrian dhe Juncker për ekonominë

ROMË, 2 prill /ATSH-ANSA/ – Anuloni të ashtuquajturën ”kuota 100”, një pengesë për rritjen dhe punësimin ose sigurohuni që nuk është dispozita klasike, që nga e përkohshme bëhet përfundimtare, është apeli i OECD-së, që sheh një ekonomi italiane në gjendje jo të mirë.

I menjëhershëm ka qënë reagimi i  kryeministrit italian, Giuseppe Conte, i cili shpreh mospajtimin e tij dhe shton se parashikimet nënvlerësojnë efektin e manovrimit.

Sot, kryeministri italian do të takohet me shefin e ORCD-së, Gurria si edhe me presidentin e BE-së, Jean Claude Juncker për të biseduar për gjendjen e ekonominë italiane./ /os/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.