Ballina Etiketimet Juncker

Etiketim: juncker

Fond për rimëkëmbjen pas pandemisë, Juncker: Propozimi franko-gjerman, përgjigjja e duhur

BRUKSEL, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Propozimi franko-gjerman për krijimin e një fondi rimëkëmbjeje prej 500 miliardë eurosh është përgjigjja më e mirë për urgjencën...

Junker: Nuk është mirë që Gjermania mbylli kufirin me Luksemburgun

LUKSENBURG, 11 prill /ATSH-MIA/- Ish-kryetari i Komisionit Europian, Zhan Klod Junker e kritikoi Gjermaninë për mbylljen e kufirit me Luksemburgun në periudhën e pandemisë...

Refuzimi në tetor të 2019 nuk duhej të ndodhte/ Juncker: Nuk...

TIRANË, 23 janar /ATSH/ -Ish-presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, e cilësoi si një gabim bllokimin francez për hapjen e negociatave, teksa ka shtuar...

BRUKSEL – Der Leyen: Juncker është kujdesur për Europën si askush...

BRUKSEL, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen bëri një homazh emocionues për paraardhësin e saj, Jean-Claude...

BRUKSEL – Juncker: I turpshëm refuzimi i negociatave me Shqipërinë dhe...

BRUKSEL, 29 nëntor /ATSH-MIA/ - Kryetari në largim i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, në ditën e tij të fundit në këtë post, pranoi të...

BRUKSEL- Tusk dhe Juncker përfundojnë mandatet

BRUKSEL, 29 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti në ikje i Këshillit Europian Donald Tusk i ka dorëzuar sot detyrën pasardhësit të tij Charles Michel, si...

Juncker: Shqipëria në këto momente tragjike mund të mbështet plotësisht tek BE

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ -Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Junker i ka dërguar një letër Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe Kryeministrit Edi...

BRUKSEL – Juncker kalon me sukses operacionin për trajtimin e një...

BRUKSEL, 13 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka dalë nga kujdesi intensiv një ditë pasi u operua për trajtimin e...

FRANCË – Juncker: Kujdesuni për Europën

STRASBURG, 22 tetor /ATSH-AFP/- Presidenti në ikje i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker u kërkoi eurodeputetëve që të kujdesen për Europën gjatë një diskutimi mbi...

STRASBURG – Junker i emocionuar në fjalimin e fundit para eurodeputetëve

STRASBURG, 22 tetor /ATSH-ANSA/ - Pesë vjet më parë Parlamenti juaj vendosi t'i besojë Komisionit tim dhe kurrë nuk keni ndryshuar mendim për këtë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA