AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21.3.2019

BOTË – Dita ndërkombëtare për eliminimin e diskriminimit racor.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samiti i fundit i BE-së me Britaninë e Madhe përpara Brexit.

LONDËR (Britani e Madhe) – Vendim i politikës monetare të Bankës së Anglisë.

BERLIN (Gjermani) – Angela Merkel u prezanton deputetëve qëndrimin e saj përpara samitit të BE-së, me një vëmendje të veçantë Brexit.

KRTSANISI (Gjeorgji) – Kaukaz: Nisin manovrat e NATO-s.

NJU JORK (SHBA) – Cesar Sayoc i akuzuar për dërgimin e pakove me bombë zyrtarëve demokratë, pritet të jepet vendimi për fajësinë e tij.

KUVAJT (Kuvajt) – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo në vizitë në Kuvajt, Izrael dhe Liban.

DUBAI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Festivali i muzikës në metro.

SANTIAGO E KILIT (Kili) – Vizitë e presidentit brazilian, Jair Bolsonaro.

SANTIAGO E KILIT (Kili) – Vizitë e presidentit kolumbian, Ivan Duque./ /v.b/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.