Fier/ Investime për nxitjen e prodhimit bujqësor

TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ Një punë kolosale po vijon të bëhet në gjithë sistemin e kullimit dhe vaditjes në territorin e bashkisë Fier.

Kryetari i bashkisë Fier, Armando Subashi u shpreh se investimet synojnë zhvillimin e bujqësisë në këtë zonë.

Investimet tha ai, synojnë përmirësimin e cilësisë së tokave bujqësore, prodhime më cilësore dhe më shumë mirëqenie për fermerët.

“Banorët e Kallmit të Vogël e mbajnë mend situatën që gjetëm aty, ku në shumë zona edhe gjurma ishte zhdukur”, tha ai. /m.m/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.