Të rinjtë shkodranë me Akademi të Lidershipit

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ – Një mundësi e mirë për të orientuar të rinjtë që kanë dëshirë të përfshihen në jetën publike me synimin e krijimit të një lidershipi të së nesërmes.

Ishte kjo ideja e projektit më të ri të Qendrës Rinore “Arka” me hapjen e Akademisë së Lidershipit Rinor.

Në promovimin e saj, ishte i pranishëm zv.ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Robert Wilton, kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, kryetarja e Këshillit të Qarkut, Greta Bardeli, intelektualë të njohur dhe sigurisht, shumë të rinj.

Ademi, Bardeli dhe Wilton kanë folur para të rinjve duke u përcjellë eksperiencat personale dhe duke i ftuar të bëhen pjesë e nismës së Qendrës Rinore “Arka”./k.s/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.