“Manchester City” rinovon me mbrojtësin Laporte

TIRANË, 25 Shkurt ATSH/ – “Ylli” i “Manchester City”, Aymeric Laporte ka rinovuar kontratën deri në vitin 2025.

Mbrojtësi francez, brenda pak muajsh, është shndërruar në shtyllë të mbrojtjes së Pep Guardiolës, duke qenë një titulluar i padiskutueshëm.

24-vjeçari u transferua në Angli verën e vitit 2018 nga spanjollët e “Athletic Bilbao”.

Për shërbimet e tij, “Manchester City” i pagoi klubit bask klauzolën e lirimit nga kontrata, në shumën 65 milionë euro.

/gj.m/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.