Parashikimi i motit, 17 shkurt 2019

TIRANË, 17 shkurt/ATSH/ – Vendi ynë ditën e sotme  parashikohet të ketë mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, mjegull e mjegullina do të bëhen të pranishme në orët e mëngjesit në zonat luginore. Era do të fryjë nga kuadranti i Veriut me shpejtësi 1-8 m/sek., shoqëruar me një valëzim të forcës 0-1 ballë.
Temperaturat parashikohen të luhaten në këto vlera:

Shkodër 4/16 diell
Kukës 3/14 diell
Lezhë 4/18 diell
Dibër -1/12 diell
Durrës 5/18 diell
Tiranë 4/18 diell
Elbasan 3/18 diell
Berat 3/19 diell
Vlorë 7/ 19 diell
Korçë -2/10 diell
Gjirokastër 1/18 diell
Sarandë 6/20 diell

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.