AXHENDA NDËRKOMBËTARE 16.02.2019

BARCELONË (Spanjë) – Manifestim kundër procesit gjyqësor të liderëve indipendentistë katanas.

BERLIN (Gjerman) – Ceremonia e mbylljes së Berlinales dhe dorëzimi i çmimeve.

FRANCË – E shtuna e 14-ë e mobilizimit të ”jelekverdhëve”.

VENECIA (Itali) – Përurimi i karnavaleve të Venecias me paradën e famshme në kanalin e Canaregio.

LAUCHRINGEN (Gjermani) – Përpjekje për rekordin botëror për të mbledhur numrin më të madh të individëve të maskuar në Schtroumpfs. / v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.