AXHENDA NDËRKOMBËTARE 12.02.2019

BRUKSEL (Belgjikë) – Konferencë shtypi e kreut të NATO-s, Jens Stoltenberg përpara takimit të ministrave të Mbrojtjes së aleancës.

LONDËR (Britani e Madhe) – Theresa May do të bëjë një ekspoze për Brexit me një deklaratë në Parlament.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave të Financave të BE-së.

MOSKË (Rusi) – Sergueï Lavrov pret në takim homologun finlandez, Timo Soini.

BERLIN (Gjermani) – Takim i ministrit gjerman të Ekonomisë dhe të ndihmëssekretarit amerikan të Shtetit për Energjinë mbi furnizimin me gaz në Europë, objekt i tensioneve të përsëritura./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.