Parashikimi i motit, e diel, 10 shkurt 2019

TIRANË, 10 shkurt /ATSH/ – Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësira deri mesatare në të gjithë vendin, si dhe ngrica në orët e mëngjesit në zonat malore.

Era do të fryjë nga kuadranti i Veriut me shpejtësi deri në 1-12 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 dhe 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 4/15 re diell
Kukës -1/10 re diell
Lezhë 6/15 re diell
Dibër 0/ 10 re diell
Durrës 6/16 re diell
Tiranë 5/18 re diell
Elbasan 7/17 re diell
Berat 4/19 re diell
Vlorë 6/19 re diell
Korçë 2/11 re diell
Gjirokastër 1/18 re diell
Sarandë 7/18 re diell

/e.malaj/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.