AXHENDA NDËRKOMBËTARE 10.02.2019

GJENEVË (Zvicër) – Zviceranët votojnë në një referendum mbi bllokimin e sipërfaqeve të tokës për ndërtim.

BUDAPEST (Hungari) – Fjalim i Viktor Orban tre muaj para zgjedhjeve europiane.

MADRID (Spanjë) – Manifestim i së djathtës dhe ekstremit të djathtë kundër kryeministrit Pedro Sanchez.

ROMË (Itali) – Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini pret një delegacion venezuelas të ndërmjetësuar nga Juan Guaido.

MINNEAPOLIS (SHBA) – Senatorja demokrate, Amy Klobuchar pritet të shpallë kandidaturën e saj për presidencialet e 2020. / /v.b/

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.