BRUKSEL – Takim May-Juncker për çështjen Brexit

BRUKSEL, 5 shkurt /ATSH-AFP/ – Kryeministrja britanike, Teresa May do të shkojë ditën e enjte në Bruksel për një takim me presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker mbi çështjen e Brexit.

”Refuzimi i tërheqjes së parlamentit britanik solli më shumë frikën e një dalje pa marrëveshje”, tha sot një zëdhënëse e KE-së.

Në më pak se dy muaj nga divorci, më 29 mars, zyrtarë të lartë europianë, midis tyre dhe presidenti Juncker, kanë deklaruar se shumë nga marrëveshjet e bëra në nëntor midis unionit dhe May nuk do të jenë më të negociueshme./ /xhm/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.