Dua Lipa do performojë mes artistëve në ‘Brit Awards’

TIRANË, 24 janar /ATSH/ – Dua Lipa do jetë mes artistëve që do performojë në ‘Brit Awards’ muajin e ardhshëm. Këngëtarja do këndojë së bashku me Calvin Harris, Sam Smith dhe Rag ‘n’ Bone Man.

Yjet e muzikës do ngjiten në skenën e O2 Arena në jug të Londrës më 20 shkurt gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve.

Dua këtë vit është ka marrë 4 nominime në dy kategori ‘British Video’ dhe ‘British Single’, me dy këngët e saj IDGAF dhe One Kiss.

Ndërsa Calvis është nominuar në dy kategoritë ‘British Video’ dhe ‘British Single’ me bashkëpunimin me Dua Lipën, One Kiss. /a.a/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.