Ballina Etiketimet Dua Lipa

Etiketim: Dua Lipa

Dua Lipa kryeson listën e kandidaturave “Grammy Awards”

NJU JORK, 25 nëntor /ATSH-AFP/ - Këngëtarja britanike me origjinë kosovare, Dua Lipa kryeson listën e kandidaturave të Grammy Awards, pas amerikanes Taylors Swift...

Dua Lipa sjell albumin e ri, bashkëpunon me divat e muzikës...

TIRANË, 7 gusht /ATSH/ Këngëtarja shqiptare Dua Lipa do të bashkëpunojë me divat e muzikës botërore për albumin e saj të fundit "Future Nostalgia". Në...

Dua Lipa interviston kryetarin e bashkisë së Prishtinës

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Këngëtarja shqiptare me famë botërorë Dua Lipa dhe babai i saj, Dukagjin Lipa kanë zhvilluar një bisedë online me kryetarin e...

Rita Ora dhe Dua Lipa urojnë pavarësinë e Kosovës

TIRANË, 17 shkurt/ATSH/Këngëtaret shqiptare me famë ndërkombëtare kanë uruar sot 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Rita Ora uroi me një pjesë të shkurtër nga kënga...

Dua Lipa solidarizohet sërish me Shqipërinë, krijon bluza të personalizuara “Pray...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ - Pas deklarimit se të ardhurat e kompanisë do t’i jepte për të prekurit nga tërmeti, Dua Lipa ka bërë...

Dua Lipa dhuron të ardhurat e kompanisë së saj për të...

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/ - Dua Lipa, në faqen e saj të Instagramit, shkruan se festa kombëtare e 28 Nëntorit i gjen shqiptarët mes...

Rita Ora dhe Dua Lipa, pjesë e listës së më të...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ - Revista e njohur britanike “Heat” ka publikuar listën e personazheve të famshëm më të pasur nën moshën 30 vjeçare...

Dua Lipa, me shqiponjë në reklamën e parfumit të Yves Saint...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Dua Lipa ka publikuar në Instagram reklamën e parfumit të "Yves Saint Laurent", ku këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare është protagoniste...

Dua Lipa mezi pret të kthehet në Kosovë

TIRANË, 29 korrik /ATSH/ - Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa do rikthehet në Kosovë për festivalin Sunny Hill. Ylli i muzikës pop me anë...

Dua Lipa kujton rrënjët, publikon hartën e Ilirisë

TIRANË, 17 korrik /ATSH/ - Dua Lipa gjithmonë ka folur me krenari për origjinën e saj shqiptare. Pavarësisht se jeton në Britani dhe po...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA