AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09.01.2019

LONDËR(Britani e Madhe) – Rinisin debatet parlamentare për Brexit përpara votimit të planifikuar për javën tjetër.

SHKUP (Maqedoni) – Deputetët maqedonas nisin shqyrtimin përfundimtar të ndryshimit të emrit të shtetit të tyre në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

ROTERDAM (Holandë) – Kryeministri Mark Rutte pret në takim homologun japonez, Shinzo Abe për të biseduar për tregtinë dhe Brexit.

AMSTERDAM (Holandë) – Agjencia europiane e medikamenteve (EMA) investon ambjetet e saj të reja të përkohshme pas largimit të detyruar nga Londra për shkak të Brexit.

LONDËR (Britani e Madhe) – Ministri i Brexit do të pyetet për përgatitjet në rast të Brexit pa marrëveshje nga komisioni parlamentar për largimin nga BE-ja.

UASHINGTON (SHBA) – Donald Trump i drejtohet kombit në lidhje me kufirin jugor gjatë një fjalimi televiziv.

UASHINGTON (SHBA) – Publikim i të dhënave të takimit të fundit të FED./ / v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.