Parashikimi i motit, e shtunë, 22 dhjetor 2018

TIRANE, 22 dhjetor /ATSH/ -Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira të dendura e intervale me diell kryesisht në bregdet e perëndim të vendit.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak do të ketë reshje shiu të intensitetit të ulët lokal kryesisht në veriperëndim e perëndim.

Mjegull / mjegullinë në orët e para të mëngjesit përgjatë zonave luginore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-8 m/sek.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 5/12 re shi i dobët
Kukës 1/7  re
Lezhë 6/12 re shi i dobët
Dibër 0/6  re
Durrës 7/15 re shi i dobët diell
Tiranë 7/15 re shi i dobët diell
Elbasan 6/16 re shi i dobët diell
Berat 6/15 re shi i dobët diell
Vlorë 8/17 re shi i dobët diell
Korçë 0/7  re
Gjirokastër 3/10 re shi i dobët diell
Sarandë 7/16 re shi i dobët diell

 /e.malaj/ /a.g/

  

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.