AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/12/2018

LONDËR – Kryeministrja, Theresa May i përgjigjet pyetjeve të deputetëve.

GJENEVË – Shqyrtim i politikave tregtare të SHBA-së në Organizatën Botërore të Tregtisë.

BRUKSEL – Mbledhje e ministrave të Shëndetësisë të BE-së për shkak të etheve të derrit afrikan

BRUKSEL – Komisioni Europian diskuton për buxhetin italian.

BERLIN – Përballë ambicjeve kineze, qeveria gjermane pritet të vendosë sot të forcojë rregullat mbi investimet në sipërmarrjet strategjike.

ANKARA – Presidenti iranian, Hassan Rohani zhvillon një vizitë dy ditore në Turqi.

BRUKSEL – Komisioni Europian publikon informacione të reja për t’u përgatitur për një Brexit pa marrëveshje.

BERLIN – Qeveria gjermane pritet të miratojë një projektligj mbi imigracionin ekonomik ndërkohë që vendi po përballet me një mungesë të krahut të punës.

UASHINGTON – Zhvillohet mbledhja e Komitetit të Politikave Monetare të FED. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.