AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/12/2018

TOKIO – Qeveria japoneze miraton planin strategjik të mbrojtjes për pesë vitet e ardhshme.

GJENEVË – Shqyrtim i politikave tregtare të SHBA-së në Organizatën Botërore të Tregtisë (OBT).

LONDËR – Mbledhja e fundit e këshillit të ministrave të Theresa May nën sfondin e krizës mbi Brexit.

PARIS – Mbledhje ministrore e 21 vendeve europiane për të rifilluar politikën industriale të BE-së.

PARIS – Konferencë për shtyp e përbashkët e ministrave francez dhe gjerman të Ekonomisë, të ministres spanjolle të Industrisë dhe të ministres polake të Sipërmarrjes.

ATHINË – Parlamenti grek voton mbi buxhetin e vitit 2019.

PARIS – Vizitë në Francë e ministrit gjerman të Ekonomisë, Peter Altmaier.

VJENË – Përvjetori i parë i koalicionit qeverisës në Austri mes të djathtës dhe ekstremit të djathtë.

SHENZHEN – Konferencë për shtyp e gjigantit kinez të smartfonëve “Huawei” mbi të ardhmen e teknologjisë 5G, në një çast që drejtoresha e tij financiare është arrestuar në Kanada./G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.