LONDËR – May: Marrëveshja për Brexit e drejtë

LONDËR, 16 nëntor /ATSH-ANSA/ – Besoj në çdo qelizë të qenies sime se marrëveshja për Brexit, e arritur me Brukselin, është më e drejta, deklaroi dje në mbrëmje kryeministrja britanike, Theresa May, nga Downing Street Numër 10.

”Kam negociuar në interesin kombëtar dhe jo në interes të ambicieve të mia politike”,  theksoi ajo.

”Kuptoj arsyet për ata që kanë dhënë dorëheqjen, por dëshiroj të eci drejt duke respektuar  referendumin për Brexit”, shtoi May.

Disa ministra të qeverisë konservatore të Mayt dhanë dje dorëheqjen për shkak të mospajtimeve me shefen e kabinetit për marrëveshjen e arritur me BE-në për Brexit./ /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.