Parashikimi i motit, e premte 2 nëntor 2018

TIRANE, 2 nëntor /ATSH/ -Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim  me shpejtësi 1-10m/sek.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 1-2 me lartësi vale 0.5-1.0 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 15/28  re diell
Kukës 15/26  re diell
Lezhë 15/29  re diell
Dibër 12/26  re diell
Durrës 18/29  re diell
Tiranë 17/29  re diell
Elbasan 16/29  re diell
Berat 15/30  re diell
Vlorë 19/29  re diell
Korcë 14/25  re diell
Gjirokastër 18/30  re diell
Sarandë 19/29  re diell

 /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.