Parashikimi i motit, e martë 16 tetor 2018

TIRANE, 16 tetor /ATSH/ – Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira të çrregullta dhe kthjellime. Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje 1-10m/s. Deti parashikohet i forcës 3 ballë, me lartësi vale 1.2 metra. Temperaturat minimale dhe maksimale parashikohen:

Temperaturat

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 14/26 re diell
Kukës 11/22 re diell
Lezhë 17/27 re diell
Dibër 12/22   re diell
Durrës 14/27 re diell
Tiranë 16/27 re diell
Elbasan 16/28 re diell
Berat 11/28 re diell
Vlorë 13/25 re diell
Korcë 9/19 re diell
Gjirokastër 8/27 re diell
Sarandë 12/25 re diell

 

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.