AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03-10-2018

HAGË (Holandë) – ICJ-ja do të japë vendimin për procedurën e ndërmarrë nga Irani kundër sanksioneve të SHBA.

STOKHOL (Suedi) – Shpallja e Çmimit Nobel në Kimi.

BIRMINGHAM (Britani e Madhe) – Fjalim i kryeministres Theresa May në mbyllje të kongresit të partisë konservatore.

MOSKË (Rusi) – Senatorët rusë do t’i hapin dritën e fundit jeshile të Parlamentin rus ndaj reformës së diskutueshme të pensioneve.

SHËN PETËRBURG (Rusi) – Vladimir Putin pret në takim kancelarin austraik, Sebastian Kurz, pak më shumë se një muaj nga vizita e diskutueshme në Austri./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.