AXHENDA NDËRKOMBËTARE 29/9/2018

KËLN (Gjermani) – Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan në vizitë zyrtare në Gjermani ku pritet të përurojë një xhami në Këln.

PRISHTINË (Kosovë) – Partia kryesore opozitare në Kosovë, Vetëvendosja organizon një manifestim për të protestuar kundër mundësisë së një negocimi nga ana e presidentit Hashim Thaçi për një shkëmbim të territoreve me Serbinë.

VARSHAVË – Takim i Komitetit Ushtarak të NATO-s./

NJU JORK – Vazhdon Asambleja e Përgjithshme e OKB-së me fjalimet e krerëve të shteteve.

BULLGARI – Vazhdon Kampionati Botëror i Volejbollit.

SOÇI – Gara për pole-position në Çmimin e Madh të Rusisë në Formula1./  /v.b/  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.