AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/9/2018

PARIS – Ministri i Jashtëm, Jean-Yves Le Drian paraqet politikën e re të zhvillimit.

CHEMNITZ – Koncert falas i shumë grupeve gjermane kundër ekstremit të djathtë.

BERLIN – Salloni i elektronikës për publikun IFA.

PERPIGNAN – Festivali i fotografisë.

VENECIA – Festivali i filmit.

ATHINË – Grevë 24-orëshe e marinës për rritjen e pagave.

RANGUN – Drejtësia jep vendimin për dy gazetarë të Reuters.

BANGKOK – Turne aziatik i ministrit kanadez të Tregtisë së Jashtme.

PEKIN – Presidenti afrikanojugor, Cyril Ramaphosa në vizitë shtetërore.

PEKIN – Japet samiti III i bashkëpunimit kino-afrikan.

JERUZALEM – Vizitë e presidentit filipinas, Rodrigo Duterte.

KUETO – Takim rajonal për krizën migratore venezueliane.

LA PAZ – Vizitë e shefit të qeverisë spanjolle, Pedro Sanchez.

NJU JORK – Turneu i Grand Slamit në tenis./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.