Parashikimi i motit, e hënë 11 qershor 2018

TIRANE, 11 qershor/ATSH/- Moti për sot parashikohet i  kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës.

Sipas shërbimit meteorologjik parashikohen reshje shiu të izoluara në zonat malore.

Baza e reve të ulta do të jenë 900 metër. Era me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-10 m/sek. Deti i forcës 4 me lartësi dallge 1.8 metër. Shikimi 10-20 km.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore                18/33

Vendet e Ulta                 21/35

Vendet Bregdetare         21/33 /a.g/          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.