Ballina Etiketimet Zyrtare

Etiketim: zyrtare

Ngrihet portali “Arkiva elektronike e akteve”/ Akses publikut dhe praktikantëve të...

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ Qendra e Botimeve Zyrtare ngriti portalin “Arkiva elektronike e akteve”, i cili siguron akses shumë të mirë të publikut dhe praktikantëve...

SHBA – Mnuchin: Sanksione ekonomike për zyrtarë të lartë bjellorusë 

UASHINGTON, 2 tetor /ATSH-DPA/ - SHBA-ja njoftoi sot sanksione ekonomike kundër tetë zyrtarëve të lartë bjellorusë, përfshirë ministrin e Brendshëm, për rolin e tyre...

GREQI – Mass në vizitë zyrtare

BERLIN, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, njëkohësisht shefi i Këshillit të Jashtëm të Bashkimit Europian, Heiko Maas ndodhet sot për një...

FUTBOLL – Reali i Madridit kompenson abonentët për pjesën e kampionatit...

MADRID, 2 qershor /ATSH-ANSA/ - Presidenti i klubit të Realit të Madridit, Florentino Perez u shkruajti anëtarëve të klubit, duke njoftuar se "opsione të...

Kontrata publike me negociim për furnizimin me mallra emergjente dhe bazike

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Agjencia e Blerjeve të Përqendruara (ABP) me qëllim përmbushjen e nevojave për mallra apo shërbime për përballimin e situatës së krijuar...

FOKUS – Zyrtarët e lartë polakë nuk respektojnë masat kundër COVID-19

VARSHAVË, 11 prill /ATSH-DPA/ - Zyrtarë të lartë të qeverisë polak si edhe anëtarë të lartë të partisë qeverisëse ''Ligj dhe Drejtësi'' (PiS) janë...

ITALI – Zyrtarë të lartë arrestohen me dyshimin për korrupsion

PALERMO, 4 mars /ATSH-ANSA/ - Disa zyrtarë të lartë të qeverisë rajonale të Siçilisë dhe biznesmenë u arrestuan sot si pjesë e një hetimi...

KINË – Shkarkohen zyrtarë të lartë për shkak të COVID-19

PEKIN, 21 shkurt /ATSH-DPA/ - Kina shkarkoi nga detyra mbi 10 zyrtarë të Departamentit të Burgjeve dhe të Drejtësisë, në tri provinca, për shkak...

GJERMANI – Merkel dhe Kurz diskutojnë marrëdhëniet dypalëshe

BERLIN, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz ndodhet për vizitë zyrtare në Berlin ku pritet të zhvillojë bisedime me homologen e tij...

Zyrtare: Mario Morina rikthehet te “Tirana”

TIRANË, 29 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Mario Morina rikthehet në shtëpi. Me këto fjalë, sulmuesi i klubi bardheblu ka zyrtarizuar rikthimin tek "Tirana" të sulmuesit Mario...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA