Ballina Etiketimet Zingraf

Etiketim: Zingraf

Zingraf-Basha, diskutime për reformat dhe çështjet në PD

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf u takua sot me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Sipas Ambasadës gjermane takimi mes...

Gjiknuri me ambasadorin gjerman: Zgjatja e afatit të Vetingut pa vonesa...

TIRANË, 1 nëntor/ATSH/ Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, të...

Sfidat e Shqipërisë drejt integrimit evropian, Gjonaj takim me Zingraf

TIRANË 25 tetor /ATSH-I.Vata/ Nënkryetarja e Komisionit të Integrimit, Etilda Gjonaj ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në...

Gjermani-Shqipëri, bashkëpunim për objektivat e zhvillimit të bujqësisë

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf. Ministrja Krifca...

Reformimi i Policisë, Zingraf i dorëzon Çuçit raportin e Policisë Federale,...

TIRANË, 20 shtator /ATSH/ Gjermania do të ndihmojë Shqipërinë në riorganizimin e Policisë Kriminale dhe reformimin që do të bëhet në tërësi në Policinë...

Granti i BE-së/ Lançohet nga Kamza programi i investimeve në sektorin...

TIRANË, 21 qershor /ATSH/ Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca u shpreh sot se gjatë aktivitetit në Kamzë se...

Zingraf: Shqipëria i ka plotësuar kushtet për hapjen e negociatave

TIRANË, 24 maj /ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf deklaroi sot se Shqipëria i ka plotësuar kushtet për hapjen e negociatave. Ambasadori i...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Zingraf: Përgëzoj PS për fitoren, presim nga...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf vlerësoi procesin zgjedhor të 25 prillit në Shqipëri, ndërsa tha se shpresonte që...

Tre grupe të Ambasadës Gjermane për vëzhgimin e procesit zgjedhor

TIRANË, 25 prill/ATSH/- Ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf ka monitoruar procesin e votimit. Tre grupe të Ambasadës Gjermane janë sot dhe nesër...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Zingraf: Qytetarët të shfrytëzojnë të drejtën e...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf u bëri thirrje qytetarëve që të shfrytëzojnë të drejtën e votës dhe të shkojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA