Ballina Etiketimet Zhvillim

Etiketim: zhvillim

Moment historik/ Jemi në dalje të tunelit të pandemisë më shpejt...

TIRANË 15 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama tha sot se jemi në një moment historik, jo se do të votohet për partinë apo jo, por...

VIDEO- Investimet që do e kthejnë Shkodrën në qendër rajonale zhvillimi...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Partia Socialiste në planin e saj e vlerëson Shkodrën si një qendër rajonale të zhvillimit ekonomik e turistik. Investimet e kryera në...

Nga segmenti Milot-Fier, te porti i Shëngjinit/ Projektet për zhvillimin e...

TIRANË, 15 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama teksa prezantoi kandidatët e Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit renditi edhe projektet për zhvillimin e këtij...

Thumana si Shqipëria sot/ E ndryshuar rrënjësisht pas tërmetit ashtu si...

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar mbrëmjen e sotme një foto nga Thumana e cila duket se po rilind pas tërmetit të...

Zhvillimi i porteve turistike/ Rama: Porto Palermo, xhevahiri më i shkëlqyeshëm...

TIRANË, 6 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndërtimi i porteve turistike do të krijojë një zinxhir ekonomik që vjen nga deti, gjë...

Eksportet shqiptare rritje me 145 % drejt 75 vendeve të botës/...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Bujqësia është një nga sektorët më të rëndësishëm të ekonomisë e cila jep një kontribut prej 18-20 % në Prodhimin e...

Veliaj: Nuk do lejoj askënd që të ndalë orën e Tiranës...

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ Politika duhet të qëndrojë larg çështjeve që prekin drejtpërdrejtë interesat e qytetarëve, të cilët e përkrahin zhvillimin e transformimin e Tiranës. Kryetari...

Pas 30 vitesh mungesë rikonstruktohet kanali vaditës në Hotolisht të Librazhdit/Gurra:...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/Në fshatin Hotolisht të Librazhdit është mundësuar rikonstruksioni i kanalit vaditës, një kërkesë e hershme e banorëve që u shërben 250 familjeve. Kryetari...

Plan ambicioz kombëtar për Shqipërinë 2030/ Përshpejtim i ritmeve të zhvillimit

TIRANË, 16 qershor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "është momenti kur duhet të mendojmë të punojmë bashkërisht për rimëkëmbjen ekonomike dhe lehtësimin...

Verilindja hyn në një epokë të re zhvillimi/ Mijëra vende pune...

TIRANË, 3 qershor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "me ndërtimin e HEC-it të Skavicës dhe Rrugës së Arbrit, verilindja e vendit hyn...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA