Ballina Etiketimet Zgjidhje

Etiketim: zgjidhje

Gjirokastër, zgjidhje përfundimtare problemit të përmbytjeve tek Ura e Lumit

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Bashkia e Gjirokastrës përmes një investimi serioz duket se po i jep zgjidhje përfundimisht problemit të përmbytjeve tek Ura e Lumit. Kryetari...

TURQI – Erdogan: I gatshëm për dialog me Greqinë

STAMBOLL, 30 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti turk, Recep Tayyp Erdogan në një letër dërguar drejtuesve të BE-së një ditë para Këshillit Europian, ku do...

JORDANI – Ministra arabë dhe europianë mbështesin zgjidhjen me dy shtete

AMMAN, 24 shtator /ATSH-DPA/ - Katër ministra të Jashtëm arabë dhe europianë theksuan se një zgjidhje me dy shtete është zgjidhja e vetme për...

STAMBOLL – Turqia pret që Greqia të angazhohet në bisedime bilaterale...

STAMBOLL, 4 shtator /ATSH-ANSA/ - Turqia pret që Greqia të angazhohet në bisedime bilaterale teknike brenda NATO-s midis autoriteteve përkatëse ushtarake, të njoftuar dje...

RUSI – Putin: Të gjitha palët të gjejnë një zgjidhje për...

MOSKË, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin u bëri thirrje të gjithë aktorëve të krizës që ka goditur Bjellorusinë, përfshirë nga një...

COVID-19 – OBSH: Nuk ka shkop magjik, zgjidhja në duart tona

GJENEVË, 3 gusht /ATSH-ANSA/ - Zgjidhjet që kemi në dispozicion tani mund të na ndihmojnë ta mundim shtypim dhe ta kontrollojmë koronavirusin, deklaroi drejtori...

COVID-19/ Pipero: Një valë e dytë në vjeshtë, me efekte negative...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Pëllumb Pipero, mjeku i njohur infeksionist pranë Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” deklaroi mbrëmjen e së martës se nëse nuk do...

Përfitimi nga garancia sovrane/ Dy zgjedhje për punonjësit që paguhen në...

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Kryeministri Rama deklaroi sot se punonjësit të cilët paguhen në të zezë dhe qiramarrësit që nuk kanë një kontratë me pronarët...

BERLIN – Merkel: Asnjë zgjidhje ushtarake në Libi

BERLIN, 10 mars /ATSH-ANSA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel refuzoi sot një zgjidhje ushtarake për Libinë. Ajo priti në ambientet e kancelarisë gjeneralin libian, Khalifa...

Bashkëqeverisje/ Mbi 32 mijë ankesa të zgjidhura

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Këtë javë numri ankesave të zgjidhura nga platforma e bashkëqeverisjes në nivel qendror është 32785 ndërsa numri total i ankesave të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA