Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: Zgjedhjet

Lajčák: Protestat e dhunshme pengojnë reformat e Shqipërisë, dialog për zgjidhjen...

TIRANË, 3 qershor /ATSH-Gjergji Mima/ "Përshkallëzimi i dhunës gjatë disa protestave të drejtuar nga opozita, është bërë shumë e mërzitshme. Trazirat nuk duhet të...

GREQI – Zgjedhje parlamentare më 7 korrik pa qeveri të përkohshme

ATHINË, 29 maj /ATSH-ANA/ - Zgjedhjet e përgjithshme në Greqi do të zhvillohen më 7 korrik, nën mandatin e qeverisë aktuale dhe jo të...

Hysi: Komisioni i Reformës Zgjedhore do të zbatojë një për një...

TIRANË, 9 maj /ATSH/ - Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi deklaroi se Komisioni i Reformës Zgjedhore do të zbatojë një për një rekomandimet...

Ferhati: Qeveria legjitime ecën përpara, zgjedhjet do të mbahen në 30...

TIRANË, 24 prill /ATSH/ Shtyrja e afatit të Komisionit të Reformës Zgjedhore, sipas deputetes socialiste Klotilda Ferhati është bërë me qëllim që Partia Socialiste...

Gjiknuri: Në zgjedhjet e qershorit mund të kemi përballë parti të...

TIRANË, 4 prill/ATSH/- Dy partitë e mëdha nuk kanë asnjë marrëveshje të fshehtë për amendimin e Kodit Zgjedhor. Damian Gjinkuri, deputet i Partisë Socialiste u shpreh...

Kodheli: Qeveria përgjegjëse për vendin, Vetingu duhet të vazhdojë

TIRANË, 12 mars/ATSH/ - "Qeveria shqiptare është përgjegjëse për vendin dhe jo për krizat e shkaktuara nga dikush tjetër dhe procesi i Vetingut duhet...

Zgjedhjet e 2017, Rama flet për marrëveshjen me Bashën: Fituesi qeveris,...

TIRANË, 6 mars /ATSH/ Drejtuesi i emisionit “Porta a Porta” Bruno Vespa në Rai1, e pyeti të ftuarin e tij të mbrëmshëm, kryeministrin  Rama...

Zgjedhjet në Tuz, Bushati: Rezultat historik, më shpresëdhënësi për shqiptarët në...

TIRANË, 4 Mars /ATSH/ -"Mesazhi që vjen nga Tuzi ku Forumi shqiptar - 'Malësia na Bashkon’ arriti një rezultat historik, është padyshim më shpresëdhënësi...

FOKUS – ZVICËR – Drejtuesi i ardhshëm për të Drejtat e...

GJENEVË, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Ai e cilësoi ''racist'' dhe ''të tmerrshëm'' kryeministrin hungarez, Viktor Orban, e quajti ''të rrezikshëm'' presidentin amerikan, Donald Trump...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA