Ballina Etiketimet Zadar

Etiketim: Zadar

FOTO/ Koncert solidar për të prekurit nga tërmeti, Inva Mula dhe...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ -Soprano e famshme shqiptare Inva Mula, e shoqëruar nga violinisti Olen Cezari dhe pianisti Genc Tukiçi zhvilluan një koncert  në...

Meta vizitë në shkollën “Krune Krstića” në Zadar, ku mësohet gjuha...

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vizituar shkollën “Krune Krstića” në Zadar, ku nxënësit mësojnë gjuhën shqipe. “Emocione të veçanta...

Mësim i gjuhës shqipe nga komuniteti shqiptar në Kroaci

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ - Nevojat dhe kërkesat e komunitetit shqiptar në kuadrin e zhvillimit dhe të mësimit të gjuhës shqipe ishin në qendër...

Meta – Kitaroviç, në Zadar për 550-vjetorin e Skënderbeut

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ - Në kuadër të vizitës miqësore të Presidentit Meta në Zadar, së bashku me Presidenten e Kroacisë, Kitaroviç për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA