Ballina Etiketimet Vota

Etiketim: vota

GJERMANI – Scholz: SPD mund të drejtojë qeverinë e ardhshme

BERLIN, 4 maj /ATSH-DPA/ - Qendra e majtë, SPD-ja gjermane, mund të drejtojë qeverinë e ardhshme nëse arrin 20% më shumë në zgjedhjet e...

Balluku: Ne punojmë duke zgjidhur hallet e njerëzve, jo duke dhënë...

TIRANË, 30 prill /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku hodhi poshtë sot akuzat e bëra ndaj saj nga Sekretari i Përgjithshëm i...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Përfundon në 8 qarqe numërimi për votat...

TIRANË, 29 prill /ATSH/ Pas përfundimit të numërimit për subjektet zgjedhore, vijon numërimi për votat preferenciale të kandidatëve. Sipas të dhënave nga Komisioni Qendror i...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Përfundon në 5 qarqe numërimi për votat...

TIRANË, 29 prill /ATSH/ Pas përfundimit të numërimit për subjektet zgjedhore, vijon numërimi për votat preferenciale të kandidatëve. Sipas të dhënave nga Komisioni Qendror i...

Numërohen 307 qendra votimi nga 511 në Elbasan/ Balla kryeson listën...

TIRANË, 28 prill /ATSH/ Drejtuesi politik i PS, për qarkun e Elbasanit, Taulant Balla thyen herësin prej 10 mijë votash. Sipas të dhënave të KQZ-së...

Numërohen 5111 qendra votimi në vend/ PS 48.65 %, PD-AN 39.46...

TIRANË, 27 prill /ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi të dhënat nga numërimi i 5111 qendrave të votimit në të gjithë vendin, pas përfundimit...

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve/ Celibashi: PS 48.7 %, ose 74 mandate,...

TIRANË, 27 prill/ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi tha sot se procesi i numërimit dhe i vlerësimit të votave ka përfunduar tërësisht për...

Qarku Vlorë /Përfundon numërimi i votave, PS fiton me 57.91% 

TIRANE, 27 prill/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatin e numërimit të votave në 445 qendrat e votimit në qarkun e Vlorës për zgjedhjet...

Qarku Lezhë/ Përfundon numërimi në bashkinë Mirditë, PS merr 38.97 %,...

TIRANË, 27 prill /ATSH – I. Vata/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rreth orës 02.41 të së martës të dhënat e bashkisë Mirditë në...

Përfundon numërimi në bashkinë Pukë, PS merr 47.00 %, PD 36.90%

TIRANË, 27 prill /ATSH – I. Vata/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rreth orës 01.21 të së martës të dhënat e bashkisë Pukë ku...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA