Ballina Etiketimet Volkswagen

Etiketim: volkswagen

VW investon për prodhimin e automjeteve elektrike

BERLIN, 28 shtator /ATSH-AA/ - Prodhuesi gjerman i automobilave ''Volkswagen'' paralajmëroi se do të investojë 15 miliardë euro në prodhimin e automjeteve elektrike përmes...

GJERMANI – VW investon dy miliardë euro për makinat elektrike

PEKIN, 29 maj /ATSH-DPA/ - Prodhuesi gjerman i makinave ''Volkswagen'' njoftoi se ka rënë dakord të investojë më shumë se 2 miliardë euro në...

FRANKFURT – VW: Ndjesë për spotin racist

FRANKFURT, 20 maj /ATSH-AFP/ - Gjiganti gjerman i automobilave Volkswagen kërkoi falje pas publikimit të një spoti publicitar për një makinë të tipit ''Golf''...

GJERMANI – Shitjet e VW pësojnë rënie të mëtejshme

HANOVER, 11 maj /ATSH-DPA/ - Shitjet e makinave për kompaninë ''Volkswagen'' pësuan rënie të mëtejshme në prill, me më shumë se dy të tretat...

GJERMANI – Volkswagen përgatitet të rihapë fabrikën e parë të prodhimit...

ZWICKAU, 20 prill /ATSH-DPA/ - Kompania e prodhimit të makinave, Volkswagen po përgatitet pjesërisht për rifillimin e prodhimit të automjeteve në Gjermani, fillimisht në...

GJERMANI – Volkswagen ndalon prodhimin e makinave me gaz

HANOVER, 2 mars /ATSH-DPA/ - Volkswagen do të ndalojë prodhimin e makinave me gaz përballë kërkesës së kufizuar, deklaroi kreu i zhvillimit të teknologjisë...

GJERMANI – Volkswagen, numër të lartë shitjesh në 2019

FRANKFURT, 13 janar /ATSH-DPA/ - Vitin e kaluar prodhuesi gjerman i makinave Volkswagen rriti numrin e shitjeve të modeleve të makinave nga marka e...

KINË – Volkswagen dhe BMW numër rekord shitjesh në tregun kinez

PEKIN, 10 janar /ATSH-DPA/ - BMW dhe Volkswagen, dy nga prodhuesit më të mëdhenj të makinave në Gjermani, njoftuan sot se vitin e kaluar...

GJERMANI – Volkswagen përshpejton prodhimin e makinave elektrike

FRANKFURT, 27 dhjetor /ATSH-DPA/ – Prodhuesi gjerman i makinave Volkswagen, ka përshpejtuar planet për prodhimin dhe shitjen e makinave elektrike. Kompania deklaroi se ka për...

GJERMANI – Volkswagen ul fitimet për vitin 2020

FRANKFURT, 18 nëntor /ATSH-DPA/- Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen uli parashikimin e tij për vitin 2020 duke përmendur kushtet ekonomike në tregun e automobilave. Drejtori...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA