Ballina Etiketimet Vize

Etiketim: Vize

Gjokoviçit i anulohet viza për shkak të kërcënimit të shëndetit publik

MELBURN, 14 janar /ATSH-DPA/ - Viza e kampionit botëror të tenisit, Novak Gjokoviç për në Australi u anulua "për arsye shëndetësore'' dhe me arsyetimin...

Betejë ligjore për çështjen Gjokoviç

MELBURN, 6 janar /ATSH-DPA/ - Qeveria australiane anuloi vizën e yllit të tenisit Novak Gjokoviç, konfirmuan autoritetet, por numri një i botës mbetet në...

Miratohet formati i vizës pullë dhe asaj elektronike

TIRANË, 29 dhjetor/ATSH/ Në mbledhjen e sotme të qeverisë u miratua formati i vizës pullë dhe asaj elektronike. Me propozimin e ministrit për Evropën dhe...

Punësimi i të huajve/ Sot Shqipëria ofron vizën elektronike

TIRANË, 19 mars/ATSH/ Sot Shqipëria ofron vizën elektronike për të huajt që duan të vijnë, të vizitojnë Shqipërinë, si dhe për ata që duan...

IRAN – SHBA i refuzon vizën ministrit të Jashtëm

TEHERAN, 7 janar /ATSH-DPA/ - SHBA-ja i refuzoi vizën ministrit të Jashtëm iranian Mohammad Javad Zarif për një vizitë në selinë e Kombeve të...

Udhëtim drejt SHBA, pasaporta duhet të jetë e vlefshme 6 muaj...

TIRANË, 5 prill /ATSH/ - Qytetarët të cilët dëshirojnë të udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kanë pasaportën në prag skadimi, duhet...

Qëndrimi në vendet e BE-së, rregulla të njëjta edhe për 2019-ën

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ - Shtetasit nga vendet e Ballkanit që nuk janë anëtare të BE do të duhet që edhe në vitin 2019...

IRAN – Arabia Saudite i jep vizë një diplomati iranian në...

TEHERAN, 6 gusht /ATSH-AFP/ - Arabia Saudite pranoi t'i japë vizë një diplomati iranian dhe bashkëpunëtorëve të tij, një shenjë e rrallë për përmirësimin...

Vizita turistike në SHBA, Ambasada Amerikane jep një këshillë të rëndësishme

TIRANE, 8 Mars/ATSH/-Ambasada Amerikane ka një këshillë për të gjithë ata që kërkojnë të vizitojnë Shtetet e Bashkuara si turistë. Nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA