Ballina Etiketimet Vit i ri

Etiketim: vit i ri

Në Milano, mendime të ndriçuara mbi “Duomo” për Natën e Vitit...

MILANO, 31 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Për shkak të kufizimeve antiCOVID-19, koncerti tradicional në “Piazza Duomo”, Milano, nuk do të mbahet në prag të Vitit...

GREQI – Kikilias: Të respektohen kufizimet gjatë festës së Vitit të...

ATHINË, 30 dhjetor /ATSH-ANA/ - Të dhënat ndërkombëtare tregojnë se rastet e COVID-19 priren të rriten pas pushimeve, tha sot ministri grek i Shëndetësisë,...

Manastirliu feston me fëmijët e “Zyber Hallullit”: Vit me sakrifica për...

TIRANË, 29 Dhjetor/ATSH/ Në një atmosferë festive ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, festoi së bashku me fëmijët e “Zyber Hallullit” në...

COVID-19 – Bavaria anulon lehtësimin e rregullave gjatë Vitit të Ri

BERLIN, 6 dhjetor /ATSH-DPA/ - Shteti gjerman i Bavarisë anuloi sot lehtësimin e planifikuar të rregullave antiCOVID-19 për festimet e Vitit të Ri, ndërsa...

COVID-19 – Italia ndalon festimet e Vitit të Ri në ambientet...

ROMË, 30 nëntor /ATSH-DPA/ - Italianët do të duhet ta festojnë Vitin e Ri në ambiente të mbyllura, paralajmëroi sot ministri për Çështjet Rajonale,...

COVID-19 – Johnson siguron fëmijët: Babagjyshi i Vitit të Ri do...

LONDËR, 25 nëntor /ATSH-ANSA/ - Pa kufizime për Krishtlindjet përkundër urgjencës Covid-19. Për t’i qetësuar fëmijët britanikë, të shqetësuar për dhuratat, është vetë kryeministri Boris...

SOFT NEWS – Ca fshatarë spanjollë afruan… vitin e ri?!

MADRID, 1 janar /ATSH-DPA/ - Në një fshat të vogël në Spanjë, banorët e filluan dekadën e re të martën në mesditë. A mos...

SHBA – Kryeqyteti prova para festës së Vitit të Ri

NJU JORK, 30 dhjetor /ATSH-DPA/- Nju Jorku kreu sot testin e tij vjetor të hedhjes së letrave shumëngjyrëshe, ndërkohë që përgatitet për shfaqjen e...

AUSTRALI – Peticion kundër spektaklit të fishekzjarreve për Vitin e Ri

SIDNEJ, 30 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një peticion për anulimin e fishekzjarreve në Sidnej për Vitin e Ri dhe për përdorimin e këtyre fondeve për...

Bushati uron Vitin e Ri 2019: Vullneti për të ecur përpara...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH-A. Fortuzi/ - Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka uruar Vitin e Ri 2019 përmes një mesazhi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA