Ballina Etiketimet Virusi

Etiketim: virusi

Veliaj: Virusi është diçka e vërtetë, nuk kursen as ata në...

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj pas një mungese për shkak të sëmundjes së koronavirusit prej të cilit ishte prekur,...

Mjeku Kalo: Virusi “gjallon” ende mes nesh, mos nënvlerësoni kujdesin ndaj...

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ Mjeku i njohur në spitalin Infektiv, Tritan Kalo ka kërkuar nga qytetarët vetëndërgjegjësim pasi sipas tij kujdesi për veten dhe të...

TEKNOLOGJI – FB platformë për dyqane online gjatë krizës së virusit

NJU JORK, 20 maj /ATSH-ANSA/ - Kompania Facebook po hedh në treg një platformë të blerjeve në internet që lejon kompanitë të krijojnë dyqane...

SPANJË – Sanchez: Kujdes maksimal në fazën e rihapjes

MADRID, 9 maj /ATSH-ANSA/ - Virusi nuk ka ikur, është akoma në për këmbë dhe për të gjithë ata që hyjnë në fazën e...

MJEKESI – Koronavirusi ndryshon pak, më lehtë për të zbuluar ilaçe...

MILANO, 14 prill /ATSH-ANSA/- Koronavirusi ndryshon shumë ngadalë dhe kjo e bën bashkëpunimin ndërkombëtar shumë më të lehtë për të zhvilluar ilaçe dhe vaksina,...

MJEKESI – Të shëruarit nga COVID-19 mund të mbeten bartës të...

PARIS, 26 mars /ATSH- MIA/ - Njerëzit të cilët janë shëruar nga koronavirusi i ri mund të mbeten bartës të COVID-19 dhe duhet sërish...

FOKUS – Për sa kohë mbetet në sipërfaqe COVID-19?

KALIFORNI, 17 mars /ATSH-ANSA/ - Ndërsa ka hipoteza të ndryshme mbi kohën e qëndrimit të virusit në hapësirë, të dhënat e para të shkencës...

KINË – Gjashtë provinca ulin nivelin e alarmit për koronavirusin

PEKIN, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Gjashtë provinca në Kinë kanë ulur nivelin e alarmit kundër epidemisë së koronavirusit duke e kaluar atë nga niveli...

SHBA – Gjigantët financiarë optimistë se Kina do t’ia dalë vështirësive...

UASHINGTON, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Gjigantët e shërbimeve financat globale janë optimistë në lidhje me perspektivat e rritjes afatgjatë të tregu kinez duke rritur...

KORE E VERIUT – Pheniani mbyll kufijtë për turistët për shkak...

PHENIAN, 22 janar /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut ka mbyllur përkohësisht kufirin e saj për të gjithë turistët e huaj si përgjigje ndaj një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA